Obudowa studni głębinowej

Obudowa studni wierconej

Obudowy studni CONPLAST produkowane są w technologii formatowania obrotowego (rotomoulding) z polietylenu PEHD.
Tworzywo to oraz technologia produkcji gwarantują wysoką jakość oferowanych studni, które z powodzeniem zastępują tradycyjne obudowy betonowe. Głównym atutem oferowanych studni jest ich łatwość w transporcie, łatwość montażu oraz estetyka i funkcjonalność. Technologia wykonania obudowy studni CONPLAST gwarantuje 100% szczelności i odporności na warunki zewnętrzne.

Obudowa studni Conplast 4D

Obudowa studni głębinowej
Obudowa studni głębinowej czarna

Szczelne połączenie rury studni z obudową za pomocą manszety uszczelniającej.

uszczelka studni głębinowej

Obudowa studni Conplast 1D

obudowa conplast 1d - wymiary
obudowa conplast 1d

Obudowa studni głębinowej – wszystko, co musisz wiedzieć

Określenie „studnia głębinowa” wywołuje wiele pytań. Przede wszystkim sporo osób zastanawia się, czym ona w ogóle jest. Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy nawiązać do tradycyjnych studni – często kamiennych z charakterystycznym wiaderkiem do nabierania. Współcześnie również stosuje się podobne rozwiązania do poboru wody, są one jednak dostosowane do współczesnych standardów. Tematem towarzyszącym rozpatrywaniu postawienia na taki sposób pozyskiwania wody, jest obudowa studni głębinowej. Profesjonaliści z CONPLAST śpieszą, aby przedstawić to zagadnienie w przejrzysty sposób.

Obudowa studni – alternatywa dla betonu

Jak łatwo się domyśleć, przez wiele lat w takiej kwestii jak obudowa studni królował beton. Materiał ten wykorzystywany był najpowszechniej – przez wzgląd na swoją solidność często typowano go jako niezawodne tworzywo. Trzeba jednak przyznać wprost, że materiał ten nie jest wygodny – ani w transporcie, ani w montażu.

Pozostawia także sporo do życzenia w aspekcie szczelności. Wszystkie powyższe ograniczenia znikają natomiast, kiedy w grę wchodzi obudowa studni głębinowej wykonana z tworzywa sztucznego. CONPLAST wykonuje takie produkty korzystając z polietylenu PEHD. Dodatkowym walorem, obok którego także nie da się przejść obojętnie, jest jego estetyka – co dla właścicieli posesji miewa istotne znaczenie.

Zabudowa studni głębinowej – polietylen PEHD

Polietylen PEHD, czyli obudowa studni głębinowej z tworzywa, gwarantuje stuprocentową nieprzepuszczalność cieczy. Nie trzeba wspominać, jak bardzo jest to ważne w przypadku takiej instalacji. CONPLAST słynie z wykorzystania formatowania obrotowego, co jeszcze zwiększa szczelność materiału. Taka obudowa studni jest doskonałym wyborem dla każdego, kto chciałby mieć całkowitą pewność odnośnie do niezawodności wybranego przez siebie rozwiązania. Studnia z obudową polietylenową to gwarancja szczelności.

Czy jednak obudowa do studni głębinowej wykonana z tworzywa sztucznego jest wytrzymała? Czy może równać się z solidnością betonowych wariantów? Śpieszymy z odpowiedzią – jak najbardziej. Materiały syntetyczne doskonale sprawdzają się w tego rodzaju instalacjach. Są nie tylko szczelne, ale również – odporne na działanie czynników biologicznych oraz atmosferycznych. Wykorzystanie technologii rotomoulding jest dodatkowym zadbaniem o wzmocnienie struktury obudowy. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty sygnowane logotypem przedsiębiorstwa CONPLAST spełniały nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania klientów. Gwarantujemy stuprocentowe zadowolenie z realizacji usługi oraz indywidualne podejście – zachęcamy do kontaktu.

Obudowa studni głębinowej – zalety i możliwości zastosowania

Wybór obudowy studni głębinowej z polietylenu PEHD oferowanej przez CONPLAST to decyzja, która przyniesie wiele korzyści. Poza już wspomnianymi atutami, takimi jak łatwość transportu, montażu, estetyka oraz funkcjonalność, warto zwrócić uwagę na inne zalety tego rozwiązania. Obudowy z tworzywa sztucznego mają dłuższą żywotność w porównaniu z betonowymi odpowiednikami, ponieważ są odporne na korozję i działanie agresywnych substancji chemicznych. Dzięki temu obudowa studni wykonana z polietylenu PEHD może służyć przez wiele lat, niezależnie od warunków atmosferycznych czy rodzaju gleby.

Dodatkowo obudowy tego rodzaju są przyjazne dla środowiska, ponieważ ich produkcja generuje mniejszą ilość emisji CO2 w porównaniu z procesem wytwarzania betonowych produktów. To sprawia, że wybierając takie rozwiązanie, dbasz nie tylko o własne potrzeby, ale również o dobro planety.

EnglishPolish