Zbiornik na deszczówkę

Zbiornik na wodę deszczową

Efektywne zagospodarowanie wód deszczowych na terenie posesji to trudne zadanie dla niejednego inwestora. Stosując zbiornik na deszczówkę firmy CONPLAST, problem może okazać się łatwiejszy do rozwiązania, niż się spodziewasz. Naszymi produktami udowadniamy, że woda pochodząca prosto z natury może być zdatna do użytkowania i magazynowania na co dzień. Odpowiednie wykonanie instalacji sprawi, że zbiornik na deszczówkę będzie gromadził wodę z opadów, którą później można wykorzystać do np. systemu irygacyjnego w ogrodzie.


Zbiornik na deszczówkę

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecność wody w ekosystemie. Bez tego życiodajnego płynu niemożliwe byłoby życie i funkcjonowanie na Ziemi. Niestety, konsumpcyjny styl życia nie wpływa pozytywnie na jakość oraz ilość wody zdatnej do picia, nie mówiąc już nic o wodzie przeznaczonej do innych celów. To wszystko sprawia, że zbiorniki na wodę deszczową stały się tak popularne i coraz chętniej montują je nie tylko właściciele domków jednorodzinnych.


Zalety zbiornika na wodę

Zbiornik na deszczówkę jest w stanie zapewnić zapotrzebowanie rodziny na wodę używaną do podlewania kwiatów lub do uruchomienia fontanny na terenie ogrodu. Dzięki systemom oczyszczania, zbiorniki na wodę deszczową od firmy CONPLAST mogą posłużyć także podczas wykonywania prac domowych. Jest to rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku oraz budżetowi rodziny.


Zasada działania

Woda deszczowa, spływająca z dachu, odprowadzana jest rynnami do zbiornika CONPLAST. Nadmiar wody poprzez przelew dostaje się do drenażu rozsączającego i wsiąka w grunt. Zbiorniki na wodę deszczową umożliwiają za pomocą pomp wykorzystanie deszczówki do podlewania ogrodu, spłukiwania WC lub do prania. Zbiornik na deszczówkę to bardzo ekologiczne rozwiązanie, wpływające na oszczędności związane z mniejszym zużyciem wody.


Przykładowy schemat zagospodarowania wód deszczowych

Zasada działania zbiornika na deszczówkę
 1. Rynna zbiorcza zasilająca zbiornik CONPLAST w wodę deszczową
 2. Zbiornik na wodę deszczową CONPLAST
 3. Drenaż rozsączający nadmiar wody
 4. Hydrofor zapewniający stałe ciśnienie wody
 5. Zasilanie wody z sieci wodociągowej
 6. Układ zaworów przełączających zasilanie instalacji w razie niedoboru wody deszczowej na wodociągową (manualny lub automatyczny)
 7. Licznik stanu wody w zbiorniku
 8. Układ instalacji zasilany wodą deszczową

 Zbiornik na wodę deszczową

zbiornik na deszczówkę
 1. Pobór odzyskanej wody
 2. Przelew wody deszczowej do drenażu
 3. Wlot wody deszczowej
EnglishPolish