Zbiornik na deszczówkę

Zbiornik na wodę deszczową

Efektywne zagospodarowanie wód deszczowych na terenie posesji to trudne zadanie dla niejednego inwestora. Stosując podziemny zbiornik na deszczówkę producenta CONPLAST, problem może okazać się łatwiejszy do rozwiązania, niż się spodziewasz. Naszymi produktami udowadniamy, że woda pochodząca prosto z natury może być zdatna do użytkowania i magazynowania na co dzień. Odpowiednie wykonanie instalacji sprawi, że będziesz mógł gromadzić wodę z opadów, którą później wykorzystasz np. do systemu irygacyjnego w ogrodzie. Pojemnik na deszczówkę szybko okaże się fantastyczną opcją. Każdy entuzjasta ekologicznego podejścia do życia i wykorzystania energii odnawialnych dostrzeże potencjał drzemiący w takiej inwestycji.


Popularność pojemników

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecność wody w ekosystemie. Bez tego życiodajnego płynu niemożliwe byłoby życie i funkcjonowanie na Ziemi. Niestety, konsumpcyjny styl życia nie wpływa pozytywnie na jakość oraz ilość wody zdatnej do picia, nie mówiąc już nic o wodzie przeznaczonej do innych celów. To wszystko sprawia, że zbiorniki na wodę deszczową stały się tak popularne i coraz chętniej montują je nie tylko właściciele domków jednorodzinnych. Opcja ta rozpowszechnia się również na działkach czy obiektach użyteczności publicznej. Wzrost świadomości na temat konieczności dbania o środowisko naturalne powoduje, że coraz więcej osób szuka alternatyw dla tradycyjnych metod pozyskiwania zasobów. Pojemniki na deszczówkę to rozwiązanie dostosowane do potrzeb współczesnego człowieka dbającego nie tylko o bezpieczeństwo planety, ale także – o swój portfel.


Zalety podziemnego zbiornika na wodę

Pojemnik na deszczówkę jest w stanie zapewnić zapotrzebowanie rodziny na wodę używaną do podlewania kwiatów lub do uruchomienia fontanny na terenie ogrodu. Dzięki systemom oczyszczania, podziemne zbiorniki na wodę opadową od producenta CONPLAST mogą posłużyć także podczas wykonywania prac domowych. Jest to rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku oraz budżetowi rodziny. Nie da się ukryć, że ceny dóbr rosną. Tyczy się to również miesięcznych rachunków za media i nie tylko. Właśnie dlatego warto inwestować w pojemniki na wodę. Dzięki nim znacznie ograniczymy comiesięczne opłaty.


Zasada działania

Woda deszczowa, spływająca z dachu, odprowadzana jest rynnami do zbiornika producenta CONPLAST. Jej nadmiar poprzez przelew dostaje się do drenażu rozsączającego i wsiąka w grunt. Pojemniki na wodę deszczową umożliwiają za pomocą pomp wykorzystanie deszczówki do podlewania ogrodu, spłukiwania WC lub do prania. Zbiornik na deszczówkę to bardzo ekologiczne rozwiązanie, wpływające na oszczędności związane z mniejszym zużyciem wody. Na pierwszy rzut oka widać, że zasada działania jest bardzo prosta. Warto zauważyć także, że eksploatacja instalacji nie wiąże się z żadnymi poważnymi kosztami. Raz zamontowany zbiornik posłuży nam przez wiele lat.


Przykładowy schemat zagospodarowania wód deszczowych

Zasada działania zbiornika na deszczówkę
 1. Rynna zbiorcza zasilająca zbiornik CONPLAST w wodę deszczową
 2. Zbiornik na wodę deszczową producenta CONPLAST
 3. Drenaż rozsączający nadmiar wody
 4. Hydrofor zapewniający stałe ciśnienie wody
 5. Zasilanie wody z sieci wodociągowej
 6. Układ zaworów przełączających zasilanie instalacji w razie niedoboru wody deszczowej na wodociągową (manualny lub automatyczny)
 7. Licznik stanu wody w zbiorniku
 8. Układ instalacji zasilany wodą deszczową

 Wymiary zbiornika

zbiornik na deszczówkę
 1. Pobór odzyskanej wody
 2. Przelew wody deszczowej do drenażu
 3. Wlot wody deszczowej
EnglishPolish