Środki czystości

Ekologiczne żele do toalet

Stosowanie standardowych środków czystości, zwłaszcza W łazience, może powodować problemy z oczyszczalnia. Popularne żele i płyny do WC zawierają podchloryny i inne środki bakteriobójcze, które przedostając się do przydomowej oczyszczalni ścieków zakłócają jej działanie. Może to doprowadzić do spowolnienia lub całkowitego zatrzymania biologicznej oczyszczalni.

Żele WC, zarówno biały jak i zielony, opracowane z myślą o użytkownikach oczyszczalni ścieków przydomowych, skutecznie myją i odmieniają toalety oraz wszelką ceramikę łazienkową, jak również armaturę. Żele świetnie nadają się do pisuarów, umywalek i bidetów. Usuwają kamień. osad i brud, nawet poniżej lustra wody. Systematycznie używane, usuwają złogi kamienia z instalacji kanalizacyjnych. Znakomicie czyszczą, usuwając także odory.

Żele nie są żrące, nie działają korodująco na czyszczone urządzenia i instalacje. Co ważne, nie wywierają szkodliwego wpływu na procesy biologiczne w szambach i przydomowych oczyszczalniach ścieków. Specjalna receptura żeli sprawia, że pomimo bardzo wysokiej skuteczności działania, aktywne składniki szybko ulegają biodegradacji, Zielony Żel WC jest wysoce ekologicznym i biodegradowalnym środkiem czyszczącym. Biały WC GEL z linii profesjonalnej charakteryzuje się wyższą mocą czyszczącą, jednakże wymaga więcej czasu na neutralizacje Zalecany do większych oczyszczalni. Żaden z żeli nie zawiera chloru ani innych substancji utleniających opartych na chlorze.

EnglishPolish